Nezávazně vyplňte formulář. Zjistíme kdo Vám půjčí. Zatelefonujeme zpět.
Sami si porovnejte všechny nabídky. A sami si vyberte tu nejlepší půjčku.
Komerční banka vznikla jako státní banka v roce 1990 a to vyčleněním z tehdejší Státní banky československé (tj. předchůdkyně dnešní ČNB). Jak již samotný název naznačuje, banka byla vytvořena za účelem provozování činnosti komerční banky. Jako všechny velké banky na našem trhu, je i Komerční banka bankou univerzální. Ve svých počátcích byla spíše bankou pro firmy a podnikatele.
Na začátku devadesátých let spravovala Komerční banka účty nejen měst a obcí či transformujících se podniků, ale také velké části nově vznikajících firem a společností. S tímto obdobím jsou spojeny také některé nepříjemné kauzy, které stály český stát mnoho miliard korun a naopak některým tehdejším "kapitánům průmyslu" díky těmto případům poněkud "nabobtnaly peněženky". Nicméně toto nebyla vina instituce zvané Komerční banka. Byla to spíše daň tehdejší divoké době a výsledek činnosti konkrétních bezskrupulózních a bezcharakterních jedinců.
Privatizace Komerční banky vyvrcholila v roce 2001. Stát již v roce 1997 rozhodl o prodeji většinového podílu. Poradcem pro privatizaci byla renomovaná Goldman Sachs a zájemci o 60% podíl byli čtyři: německá HypoVerinsbank, italská banka UniCredito a dva zájemci z Francie - Crédit Agricole a Société Générale. Po čtyřech letech od rozhodnutí prodat se za přibližně 40 miliard korun stala v říjnu 2001 většinovým vlastníkem francouská Société Générale Group.
Komerční banka se od devadesátých let velice změnila, a to zásadně k lepšímu. Z byrokratické, chaotické, arogantní instituce se stala moderní konkurenceschopnou bankou. Podíl na trhu se zákonitě s otevřením trhu a příchodem konkurence zásadním způsobem snížil, nicméně ze třetího místa na českém trhu Komerční banku jen tak nikdo z konkurence nedostane. Můžeme si však být jisti, že zejména dravý a dynamický UniCredit se o to bude ze všech sil snažit. A nejen pro to, že v roce 2001 byl při privatizaci KB předběhnut bankéři ze země galského kohouta.
Zdravý konkurenční boj mezi dobrými a rovnocennými soupeři může být dobrou zprávou pro konečného zákazníka, v tomto případě pro klienta banky. A v českých zemích by toto mohlo platit dvojnásob. Neustále slyšíme, čteme a sami se přesvědčujeme o tom, že bankovní poplatky jsou příliš vysoké. A co víc, že zahraniční vlastníci českých bank jsou chamtivci, kteří vysoké poplatky udržují ve jménu vyšších zisků. Jediným opravdovým lékem na vysoké ceny je zdravá konkurence a to v každém oboru, bankovnictví nevyjímaje.
Americká hypotéka
Bankovní hypotéka
Banky a nebankovní
GE Money Bank
Home Credit
Nebankovní hypotéka
Nebankovní půjčky a úvěry
Oddlužení
Pojištění a pojišťovny
Pojištění hypotéky a splácení
Půjčky a úvěry
Raiffeissen Bank
Refinancování hypoték a půjček